Zeka Oyunları Şampiyonası İçin Son Kayıt Tarihi 11 Ekim

1Kere

Türkiye Zeka Vakfı tarafından Ulusal Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK’ın destekleriyle öğrencilerin düşünme, karar verme ve sorun çözme becerilerini …

Türkiye Zeka Vakfı tarafından Ulusal Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK’ın destekleriyle öğrencilerin düşünme, karar verme ve sorun çözme becerilerini geliştirmek, yardımlaşma ve kadro çalışması alışkanlıklarını kazandırmak hedefiyle düzenlenen “Türkiye Mektepler Arası Zeka Şampiyonası”nın kayıtları 2 Eylül ’da açıldı. Son müracaat tarihi ise 11 Ekim .

Türkiye umumunda faaliyet gösteren devlet mektepleri ve hususî mekteplerin kadro olarak katılabilecekleri zekâ oyunlarından oluşan “İlkokul (3-4. sınıflar)”, “Ortaokul (5-6-7-8.sınıflar) ve “Lise (9-10-11-12. sınıflar)”olmak üzere üç farklı kategoride yapılacak. Mektepler tüm kategorilerde ya da makul gördükleri kategorilerde (her kategoride en ziyade 1 takımla) şampiyonaya katılabilecekler.

Zeka Oyunları Şampiyonası İçin Son Kayıt Tarihi 11 Ekim

Şampiyona “Okul Seçmeleri”, “İl Finalleri”, “Bölge Finalleri” ve “Türkiye Finali” olmak üzere dört aşamada gerçekleştirilecek. Vilayet Finalleri 19 Ekim 2019 Cumartesi günü internet üzerinden yapılacak. Ortam Finalleri ise 16 Kasım 2019 günü yedi coğrafi yerimiz dikkate alınarak İstanbul, Ankara, İzmir, Trabzon, Adana, Erzurum ve Gaziantep vilayetlerinde yazılı olarak yapılacak. Şampiyona 21 Aralık 2019 Cumartesi günü Ankara’da yapılacak yazılı Imtihanı ve armağan merasimi ile sona erecek.

Müsabakada her kategoride birinci üç raddeye giren mekteplere kupa, talebelerine ve hocalarına madalya verilecek. Türkiye Finalinde yarışan tüm mekteplere, talebelerine ve muallimlerine Muvaffakiyet Evrakı verilecek. Tertip hakkında daha detaylı haber almak için sampiyona.tzv.org.tr web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Menşe : Webtekno

Bir önceki yazımız olan Twitter, Yaşanan Çökme ile İlgili Açıklamalarda Bulundu başlıklı makalemizde Kullanıcı, Sorunu ve Tweet hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

Next Post

Formlu Şukullu Nick Oluşturabileceğiniz 9 İnternet Sitesi

Her internet kullanıcısının kesinlikle yolu kesişmiştir formlu nick kullanmakla. Mahsusen oynadığımız çevrimiçi oyunlarda olsun, internet ...
Zeka Oyunları Şampiyonası İçin Son Kayıt Tarihi 11 Ekim
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial