YouTube, Queen Grubunun Efsanevi Şarkılarına Klip Hazırladı

1Kere

YouTube, Queen'in efsanevi şarkılarından “Bohemian Rhapsody”nin 1 milyar görüntülemeye ulaşan 90'lı yıllar öncesinden ilk şarkı olmasını …

YouTube, Queen'in efsanevi şarkılarından “Bohemian Rhapsody”nin 1 milyar görüntülemeye ulaşan 90'lı yıllar öncesinden ilk şarkı olmasını kutluyor. Queen ve YouTube Müzik, en tanınmış parçalarından üçü için dünyanın dört bir yanından hayranların yer aldığı müzik videoları yayınladı.

Sosyal medya devi “You Are Champions” adını verdiği girişim için Universal Music Group ve Hollywood Records ile iş birliği yaptı ve grubun “Bohemian Rhapsody”, “Don't Stop Me Now” ve “A Kind Of Magic” şarkılarına özel klipler hazırladı. 120'den fazla ülkeden 10.000'den fazla hayran projede yer aldı ve dünyanın en büyük müzikal çalışmalarından biri ortaya çıktı.

YouTube, Queen Grubunun Efsanevi Şarkılarına Klip Hazırladı

“Bohemian Rhapsody” müziğe ve şarkıcıya yönelik performansa dayalı bir video olarak çekildi. “Don't Stop Me Now” ise dansa dayalı koreografik bir çalışmayla eğlenceli tarzda ortaya çıktı. “A Kind of Magic” ise görsel sanatçılardan oluşan bir ekip tarafından montajlanarak elde edildi. Çalışmaların hepsi birbirinden eğlenceli ve nostaljiyi adeta günümüze taşıyor.

Grubun dünyanın dört bir yanındaki hayranlarıyla olan benzersiz bağını kanıtlayan videolar, her kıtadan insanların Queen sevgisini ortaya koyuyor. Efsanevi grubun bateristi Roger Taylor, “Bize katılabildiğiniz için çok sevindim. Hoşgeldiniz.” diyerek klip çalışmalarını kutladı.

Queen grubunun gitaristi Brian May de açıklama yaparak, “Çalışmalarımızın dünyanın dört bir yanındaki insanlara kendi performanslarını yaratmaları için ilham verdiğini ve görsel sanatın heyecan verici olduğunu görmek, bir sanatçının başına gelebilecek en değerli şeylerden biri. Vizyonlarının çeşitliliği şaşırtıcı. Katılan herkese teşekkürler.” dedi.

İşte YouTube'un Queen için çektiği videolar:

Bohemian Rhapsody

Don't Stop Me Now

A Kind Of Magic

Kaynak : Webtekno

Bir önceki yazımız olan Plak Kaydına Gizlenmiş 35 Yıllık Bilgisayar Programı başlıklı makalemizde Albüm, Ortaya ve Program hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

Next Post

PlayStation 5'in Göz Dolduran Fiyatı Ortaya Çıktı

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, çoğu oyuncunun hayallerini süsleyen PlayStation konsollarını üretmesiyle biliniyor. Teknolojinin git gide ...
YouTube, Queen Grubunun Efsanevi Şarkılarına Klip Hazırladı
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial