Sony’ye Göre PlayStation 5, ‘Dünyanın En Hızlı Oyun Konsolu’

1Kere

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, bir süredir yeni oyun konsolu PlayStation 5 ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Şirket yakın bir geçmişte …

Japonya merkezli teknoloji devi , bir süredir yeni konsolu ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor. yakın bir geçmişte yaptığı açıklama ile PlayStation 5'in 2020'nin sonlarına doğru piyasaya sürüleceğini duyurmuştu. Şimdi ise Sony, yeni oyun konsolu ile ilgili çalışmalarını hızlandırabilmek için yeni bir işe alım süreci başlatmış durumda.

Günümüzde pek çok şirketin yaptığı gibi Sony de işe alım süreçlerinde internetten faydalanıyor. Bu sayede hem daha çok kişiye ulaşılıyor hem de işe alım sürecinin kısalması sağlanıyor. Ancak internet üzerinden açılan ilanlar, kimi zaman şirketlerle ilgili önemli detayları ortaya koyabiliyor. Tıpkı Sony'nin yayımladığı son iş ilanında olduğu gibi.

Sony'ye Göre PlayStation 5, 'Dünyanın En Hızlı Oyun Konsolu'

Sony şu sıralar, kıdemli bir Bulut Mühendisi arıyor. Şirket bu yüzden internet üzerinden bir ilan yayımladı. Yayımlanan bu ilanda Sony'nin çalışmak için en iyi yer olduğu iddia edildi. Elbette bu durum normal karşılanabilir çünkü Sony, dünyanın en büyük şirketlerinden bir tanesi. Ancak aynı ilandaki bir diğer husus ise PlayStation 5 ile ilgiliydi. Sony, iş ilanında PlayStation 5'in dünyanın en hızlı oyun konsolu olacağını söylüyordu. İşte Sony'nin ilanının o bölümü;

Sony'ye Göre PlayStation 5, 'Dünyanın En Hızlı Oyun Konsolu'

“2020'de, yaklaşan dünyanın en hızlı oyun konsolu PlayStation 5 için çalışan süper heyecanlı elit bir takımın liderlerinden biri olacaksınız.”

Japon teknoloji devi, bu iş ilanında yer alan ilgili bölümün internette yayılmasıyla birlikte bu ibareyi ilandan çıkarttı ancak her ne olursa olsun internet, bu tarz konularda affetmiyor ve en ufak bir detay bile o an birileri tarafından kayıt altına alınıyor. Aslına bakacak olursak Sony'nin böyle bir paylaşım yapması ve hem şirketi hem de PlayStation 5'i övmesi gayet makul geliyor. Ancak bu açıklamanın daha sonradan neden kaldırıldığı şu an için bilinmiyor.

PlayStation 5'le ilgili yapılan açıklamalar ise 'un Xbox Project Scarlett'ini akıllara getiriyor. Sony bu açıklama ile PlayStation 5'in Xbox Project Scarlett'ten daha hızlı olduğunu iddia etmiş oldu. Ancak şu an için bunun kesinliğinden bahsetmek mümkün değil çünkü Microsoft'un üzerinde çalıştığı yeni oyun konsolu da bir hayli iddialı geliyor.

Kaynak : Webtekno

Bir önceki yazımız olan Call of Duty: Modern Warfare'in Gece Haritaları Kaldırıldı başlıklı makalemizde Gece ve oyun hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

Next Post

Narcos’un Oyunu Serisinden Daha Maceralı Olarak Geliyor!

Tıp tabanlı Narcos: Kartellerin Yükselişi önümüzdeki ay çıkıyor! Netflix serilerinin oyunlara girmesi, bu ay yayıncı Curve Digital’in 19 ...
Sony'ye Göre PlayStation 5, 'Dünyanın En Hızlı Oyun Konsolu'
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial