PlayStation 5 kısıtlamaları ortadan kaldıracak

1Kere

Sony’nin yeni oyun konsolu PlayStation 5 üst seviye donanımı ile sadece oyuncuları sevindirmekle kalmayacak. Tamarin’i geliştirilen Chameleon …

Sony’nin yeni konsolu PlayStation 5 üst seviye donanımı ile sadece oyuncuları sevindirmekle kalmayacak. Tamarin’i geliştirilen Chameleon Games oyun stüdyosunun başkanına göre geliştiriciler için de güçlü bir araç olacak.

Chameleon Games’in başkanı Omar Sawi, Gaming Bolt ile röportaj gerçekleştirdi. PlayStation 5 konusunda heyecan duyduğu noktaların başında, bir sabit diskten katı hal sürücüsüne yani SSD’ye geçişin geldiğini belirtti. Daha önce ortaya çıkan raporlarda da, yeni konsolun SSD disk ile geleceği doğrulandı.

PlayStation 5 donanımı ile herkes için eğlenceli olacak

Oyun yükleme sürelerinin oldukça kısalacağını belirten Sawi, geliştiricilerin çok daha hızlı bir şekilde test edebileceğini vurguluyor. Bu sayede donanım kısıtlamaları büyük oranda göz ardı edilebilecek.

PlayStation 5 kısıtlamaları ortadan kaldıracak

Aksiyon oyunlarını zevkli kılan detayın “her şeyin çok hızlı ve anlık olmasını sağlamak” olduğunu vurgulayan Sawi, günümüzde konsolların uzun bekleme sürelerinin aksiyon oynayan bir kullanıcıyı rahatsız ettiğini belirtiyor.

Konsolun tasarımınını sızdırıldığı ve PS 4’e kıyasla kendine has bir tasarıma sahip olacağı ifade ediliyor. Sawi’ye göre önümüzdeki yıl tanıtılacak olan PlayStation 5, geliştiricilerin de üst seviye donanımlarla ne yapabileceklerini göstermeleri için dört gözle bekledikleri bir .

Kaynak : Shiftdelete

Bir önceki yazımız olan Apex Legends 3. Sezon Yeni Harita İle Geliyor başlıklı makalemizde apex legends, new map ve season 03 hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

Next Post

Netflix üyesi olmayanlar için ücretsiz izleme dönemi

Netflix bir çok yapıma ev sahipliği yapıp, daha alternatifli içerikler sunarak rakiplerine karşı bir adım öne çıkmak için elinden geleni yapıyor ...
PlayStation 5 kısıtlamaları ortadan kaldıracak
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial