League of Legends, telefonlara ve konsollara geliyor

1Kere

Senelerdir beklenen League of Legends mobil sürüm, beraberinde konsol sürümünü de getiriyor. League of Legends 10. Yıl Kutlaması etkinliğinde …

Senelerdir beklenen sürüm, beraberinde sürümünü de getiriyor. League of Legends 10. Yıl Kutlaması etkinliğinde açıklanan yeni platformlar, oyuncuları sevince boğdu.

League of Legends mobil platformda ve konsolda neler sunacak?

Riot Games yetkililerinden Michael Chow, üzerinde çok uzun süredir çalışılan projenin sonuna doğru gelindiğini açıkladı. Riot Games, gerçek League of Legends deneyimini farklı platformlarda da yaşatmak istiyor.

Oyuncular, yıllardır Riot Games cephesinin bu konudaki sessizliği sebebiyle Mobile Legends: Bang Bang yapımında vakit geçirdiler. Moonton firması tarafından geliştirilen , League of Legends’ın mobil platformda olmamasını iyi bir şekilde kullandı.

League of Legends, telefonlara ve konsollara geliyor

Resmi adı League of Legends: Wild Rift olan proje, konsolda ve telefonda oyun oynamayı sevenleri oldukça mutlu etti. Ayrıca oyuna yeni başlayanları da düşünen Riot Games, Wild Rift’te 15 – 20 dakikalık kısa maçların bulunacağını belirtti.

Peki bilgisayarda oynayan kişiler, mobil veya konsolda oynayan kişiler ile aynı oyunda mı olacak? Bu soruya olumsuz bir şekilde yanıt veren firma, iki tarafın birbirinden ayrı olacağını söyledi. Bu ayrılığa konsol sürümü de dahil.

League of Legends, telefonlara ve konsollara geliyor

League of Legends: Wild Rift hakkında önemli detaylar veren Michael Chow, yeni sürümün PC sürümü ile aynı mekaniklere sahip olacağının altını çizdi. Görsel açıdan yenilenen oyunda ne yazık ki PC platformunda bulunan bütün şampiyonlar ve kostümler yer almayacak.

League of Legends: Wild Rift çıkış tarihi ne zaman?

Bu projede yer alanların harika hediyeler kazanacağına dair müjde veren Michael Chow, League of Legends: Wild Rift çıkış tarihi için bilgiler verdi. Alfa ve beta aşamalarının olacağından bahseden Chow, ilgili aşamaların belirli bölgelerde test edileceğini aktardı.

League of Legends, telefonlara ve konsollara geliyor

Bu projeye hangi bölgelerin dahil edileceği henüz belli değil. League of Legends’ın mobil ve konsol sürümü, eğer bir aksilik olmazsa, 2020 yılının son aylarında tüm dünyada yayımlanacak. League of Legends mobil sürüm hakkında neler düşünüyorsunuz?

Kaynak : Shiftdelete

Bir önceki yazımız olan Epic Games üzerinden nasıl alışveriş yapılır? başlıklı makalemizde Alışveriş, İş ve Ödeme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

Next Post

LoL'ün Dövüş Oyunundan İlk Görüntüler Yayınlandı (Video)

Riot Games’in uzun zamandır saklı tuttuğu dövüş oyununun varlığı, bir Riot Games çalışanı tarafından onaylandı. Riot Games çalışanı Tom Cannon ...
League of Legends, telefonlara ve konsollara geliyor
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial