iPadOS 13.1 ve iOS 13.1 Yayınlandı!

1Kere

iOS 13 geçtiğimiz günlerde yayınlanmıştı ve stabilite sorunları ön plana çıkmıştı. Apple, verdiği sözü tutarak, çok kısa bir süre sonra iOS 13.1 …

iOS 13 geçtiğimiz günlerde yayınlanmıştı ve stabilite sorunları ön plana çıkmıştı. Apple, verdiği sözü tutarak, çok kısa bir süre sonra iOS 13.1 güncellemesini yayınladı.

Ancak asıl haber, kullanıcılarını ilgilendiriyor. Apple’ın iPadOS olarak yeniden adlandırdığı işletim sistemi de, iOS 13.1 ile birlikte yayınlandı. iPadOS 13.1, iPad Air 2 ve sonrasında piyasaya sürülen tüm iPad modellerine yüklenebiliyor. İşin garip kısmı, iPadOS 13’ün hiç yayınlanmamış olması. Apple, iPadOS’un macerasını direkt olarak 13.1 sürümü ile başlatmayı seçmiş durumda.

iPadOS 13.1, karanlık mod gibi önemli bazı iOS 13 özelliklerini iPad’lere taşıyor. Ama iPadOS’a özel pek çok yenilik de söz konusu. Bu yenilikler arasında, yenilenmiş bir ana ekran tasarımı ve geliştirilmiş multi-tasking yetenekleri bulunuyor. Kullanıcılar artık, ekranı ikiye bölerek, herhangi bir aynı uygulamayı iki pencerede birlikte kullanabiliyor.

Bir önceki yazımız olan Kısa süreliğine ücretsiz olan iOS uygulamaları başlıklı makalemizde apple, appstore ve iOS hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

Next Post

Windows 10'u Hızlandırmanın 6 Yolu

Windows 10, Microsoft'un bugüne kadarki en optimize edilmiş işletim sistemi. Ancak işletim sisteminin bazı işlevleri, bol miktarda sistem ...
iPadOS 13.1 ve iOS 13.1 Yayınlandı!
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial