GoPro Hero 8 Black ile Kusursuz Bir Vlogger Olmaya Hazır Olun!

1Kere

GoPro Hero 8 Black ile Kusursuz Bir Vlogger Olmaya Hazır Olun! Bisiklet sürerken frenleyip tek teker üstünde durmasanız yahut yamaç paraşütü …

Hero 8 Black ile Kusursuz Bir Vlogger Olmaya Hazır Olun!

GoPro Hero 8 Black ile Kusursuz Bir Vlogger Olmaya Hazır Olun!

Bisiklet sürerken frenleyip tek teker üstünde durmasanız yahut yamaç paraşütü yapmasanız bile GoPro Hero 8 Black size her anınızı aksiyonlu yaşamış üzere hissettirebilir. Evet, Hero 8 Black’in bu kadar olağanüstü kılan yeni büyük özelliği nedir diye soracaksınız. Yalnızca bir tane yeni özelliği yok elbette. Çekimi her ne koşulda olursa olsun, tasarrufunu umum olarak daha kolay ve daha uygun bir yapan birçok özellik ayarlaması ve güncellemesi var. Evvelce bir GoPro kullanmışsanız, sizle bir arada birçok GoPro kullanıcısını da bahtiyar edecek bir tasarım değişikliğini katiyetle fark edeceksiniz.

GoPro ahir kamerayı monte etmek için gereken çerçeveden kurtuldu. Bunun mekanına ise GoPro’nun sabitleme parmaklarını kameraya yerleştirmiş olduğunu görüyoruz. Bu çerçevede nefret edenler için eksiksiz bir haber bu. Üstelik bu modelde USB-C temas noktasıyla sağ tarafta bulunan pili ve microSD kart yuvasını da engelliyordu. Bu da kamerayı sabitlediğinizde bile pilleri ve SD kartları kolaylıkla değiştirebileceğiniz üzere tıpkı vakitte şarj edebileceğiniz manasına geliyor. Üstelik kamera hala 10 metreye kadar su geçirmeye dayanıklı. GoPro tıpkı bunların yanı sıra bir de çıkarılabilir lens kapağını bu modele dahil etti. Lens evvelki Hero modellerinde kullanılan lensten iki kat daha dayanıklı olan Gorilla Glass ile üretildi. Bu değişiklik, kamerayı biraz daha ince hale getirdi ve Hero 8’in bir mekanlara daha rahat sığmasını kolaylaştırdı.

Pürüzsüzden daha pürüzsüz olan nedir?

GoPro Hero 8 Black ile Kusursuz Bir Vlogger Olmaya Hazır Olun!

Hero 8’i daha çok Vlogger dostu yapmak gayesiyle 3 adet modüler aksesuar da kamerayla birlikte duyuruldu. Dahili mikrofon rüzgar sesini azaltma konusunda gelişmiş olsa da, makul bir mekanda değilseniz ses kaydı yapma konusunda kasvetler yaşamanız mümkün. Ek olarak bir HDMI çıkışı da kamerada mevcut. 

Hero 8 Black’deki elektronik imaj sabitleme özelliği çok güzel. Hero 7 Black’deki şirketin HyperSmooth stabilizasyonu, GoPro’nun Karma Grip’i üzere motorlu bir sabitleme çemberi kullanma gereksinimini temelde ortadan kaldırdı. Lakin HyperSmooth 2.0 ile, titreşim ya da  kamerayı sarsıcı rastgele bir şey yapabilir ve videonuzda bunun farkedilmemesini sağlayabilirsiniz. Üstelik bunu yaparken görüntü kalitesinden de ödün vermeyeceksiniz. Fakat, dengeleme vakit zaman biraz çokça düzgün görünebilir ve buda hengam zaman gerçekciliği olumsuz etkileyebilir.

Hero 8 ile GoPro, HyperSmooth’u manzarayı biraz sallayabilmeniz, biraz daha düzeltebilmeniz ya da büsbütün sarsıntılardan arındırmak üzere ayarlanabilir kıldı. HyperSmooth artık tüm çözünürlüklerde ve kare suratlarında mevcut olduğundan ağır çekim klipleri büsbütün kusursuz görünüyor. Ayrıyeten artık sahneye, harekete ve ne kadar aydınlatmanız olduğuna bağlı olarak suratı otomatik olarak ayarlayabileceksiniz.

Her duruma şahsi şahsî ayarları kaydedip süratlice kullanabilmeniz ise sahiden çok yararlı bir özellik. Üstelik evvelden yüklü ayarları da kullanabilirsiniz. Çekim seçeneklerine eklenen gayrı şık bir özellikte LiveBurst. Live burst kameradan yahut GoPro pratiğinden 3 saniyede bir medya çekip 90 münferit kare çekip en güzellerini seçebileceğiniz bir moddur. İPhone’un Live Photo seçeneğine benziyor diyebiliriz. Bunlar büyük eklemeler, fakat hareket bulanıklığını neredeyse külliyen ortadan kaldıran geliştirilmiş SuperPhoto ve HDR fotoğraflar üzere birkaç küçük ek özellikte var ve sıkı durun: Canlı artık 1080p’de yapılabiliyor. Olumsuz olarak Hero 8 Black’in tasarımı ve özellikleri güncellenmiş ve daha güçlü bir pil gerektiriyor; Ayrıyeten, USB-C portunu, kart yuvasını ve pili hoş alana yerleştirmiş olsalar da, bu bölmenin çok kolay açıldığı söyleniyor. 


Kaynak :  Gamer

Bir önceki yazımız olan 10. Nesil Intel İşlemcilerin Fiyatları Belirli Oldu başlıklı makalemizde Dolar, Fiyatlar ve Intel hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

Next Post

GTA 6 ile İlgili Ortaya Atılan En Kapsamlı Tez

Medya oyun kesiminin fenomen isimlerinden Grand Theft Auto'nun yeni sürümü, tüm oyunseverler tarafından büyük bir heyecanla bekleniyor ...
GoPro Hero 8 Black ile Kusursuz Bir Vlogger Olmaya Hazır Olun!
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial