Google, ABD’deki Pixel telefonlar için araba kazası tespit sistemini başlatıyor

1Kere

Google’ın çok yakın bir zamanda ABD’deki Pixel akıllı telefon kullanıcıları için Uber’in RideCheck sistemine benzeyen bir araba kazası tespit …

Google, ABD'deki Pixel telefonlar için araba kazası tespit sistemini başlatıyor
Google’ın çok yakın bir zamanda ABD’deki Pixel akıllı kullanıcıları için Uber’in RideCheck sistemine benzeyen bir araba kazası tespit sistemini devreye sokacağı belirtiliyor.

Kaza olup olmadığını algılayacak

XDA geliştiriciler forumu, Google Play Store’da Personal Safety (Kişisel Güvenlik) adında bir keşfetti. Bu acil bir durumda Pixel kullanıcılarının güvende kalmalarını sağlayarak, konum bilgisine göre polis, itfaiye veya ambulansa haber verebilecek. Kullanıcının trafik kazası geçirdiğini ve aciliyet gerektiren bir durumda olup olmadığını ise cihazın konumuna, hareketinin aniden kesilmesine, sensörlerine ve mikrofondan gelen seslere göre algılayacak.
Google, ABD'deki Pixel telefonlar için araba kazası tespit sistemini başlatıyor

Tüm bunlara ek olarak Personal Safety uygulaması aynı zamanda kullanıcıların acil kişileri seçmelerini ve kaza durumunda bu kişlerle durumlarını paylaşmalarını da sağlayacak. Yeni uygulamanın Android Q’daki yerleşik Acil Durum Bilgisi uygulamasına bağlı olup olmadığı belli değil ancak Pixel cihazlarda çalışacağı ise kesin diyebiliriz.

Kaynak : Donanimhaber

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy Watch Active2 için yeni yazılım güncellemesi yayınlandı başlıklı makalemizde galaxy watch active2 ve güncelleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

Next Post

Destiny 2 Ücretsiz Oldu

Bungie, Destiny 2 ana oyununu ve bazı ekstralarını tüm platformlarda ücretsiz hale getirdi. 3. yıl değişiklikleri devreye sokulan Destiny 2 ...
Google, ABD'deki Pixel telefonlar için araba kazası tespit sistemini başlatıyor
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial