Fortnite’ın Kara Delik Yayını, Tüm Rekorları Alt Üst Etti

1Kere

Son dönemlerin en popüler oyunlarından bir tanesi olan Fortnite'ta koca bir devir kapandı. Geliştirici ekip, oyunun onuncu sezonu sonra …

Son dönemlerin en popüler oyunlarından bir tanesi olan Fortnite'ta koca bir devir kapandı. Geliştirici ekip, oyunun onuncu sezonu sonra ererken bir etkinlik düzenledi ve bu etkinlik kapsamında Fortnite evreni, devasa bir kara delik tarafından yutuldu. Bu etkinliğin ardından bir süre boyunca hizmet veremedi ancak şu an için oyunseverler, Fortnite maceralarına kaldıkları yerden devam ediyorlar.

Fortnite: Chapter 2'nin 1. sezonu başladı. Ancak oyunseverlerin akılları hala 10. sezonun sonunda düzenlenen etkinlikte. Öyle ki , Twitch ve Twitter gibi platformlar üzerinden canlı olarak yayınlanan bu etkinlik, 7 kişi tarafından anlık olarak takip edildi. Bu sayı, son dönemlerin en büyük rekorlarından bir tanesiydi. Şimdi ise Epic Games, konuyla ilgili yeni açıklamalarda bulundu.

Fortnite'ın Kara Delik Yayını, Tüm Rekorları Alt Üst Etti

Epic Games'in yaptığı açıklamalara göre düzenlenen canlı , sadece Twitch platformunda 1.7 milyondan fazla oyunsever tarafından eşzamanlı olarak izlenmiş. Geliştirici ekibe göre bu sayı, platformun bugüne dek yakaladığı en yüksek izleyicisi anlamına geliyor. , Twitter'da ise toplamda 50.7 milyon dakika boyunca izlenmiş durumda. Canlı yayının toplam görüntülenme sayısı ise 42.8 milyona ulaşmış durumda. Bu platformda ise canlı yayın, eş zamanlı olarak 1.4 milyon kullanıcı tarafından izlendi.

Elbette oyunseverlerin en çok merak ettiği veri YouTube. YouTube, dünyanın en popüler çevrimiçi video ve bu durum, daha çok kullanıcı anlamına geliyor. Epic Games'in açıkladığı sonuçlar da YouTube'un büyüklüğünü doğruluyor. Yapılan açıklamalarda canlı yayının YouTube üzerinden eş zamanlı olarak 4.3 milyon kişi tarafından izlendiği belirtildi. 

Kaynak : Webtekno

Bir önceki yazımız olan MediEvil Remake'in inceleme puanları muayyen oldu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

Next Post

Call of Duty: Asrî Warfare'ın PS4 sürümü Rusya'da yasaklandı

Yarın itibariyle oyunculara sunulacak olan Call of Duty: Asrî Warfare kanadında kıymetli bir gelişme yaşandı. Oyun yerküresinde Amerika, Avrupa ...
Fortnite'ın Kara Delik Yayını, Tüm Rekorları Alt Üst Etti
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial