EA Yeni Oyunlarla Steam’e Geri Mi Dönecek?

1Kere

Söylentilere nazaran yeni oyunlar yayınlamaya hazırlanıyor. Ancak tüm bu oyunlar artık retro kategorisine giriyor. Acep EA bu hamlesiyle eski …

Söylentilere nazaran yeni yayınlamaya hazırlanıyor. Ancak tüm bu artık retro kategorisine giriyor. Acep EA bu hamlesiyle eski canlandırmayı mı planlıyor?

Electronic Arts (EA) yıllar evvel kendini ’den çekmiş, yalnızca evvelce beri var olan Dragon Age Origins üzere oyunları platformda bırakmıştı. Origin ile kendi platformunu kurmaya çalışan EA, sair platformlarda oyunlarının yayınlanmasını yasaklamıştı.

EA’in Steam’e geri döneceği tarafında birkaç küçük işaret belirlendi bile. Bunlardan biri Steam-UI fragmanında ‘Mirror’s Edge: Catalyst’ oyunun isminin yazılmış olması. Bu olağanda yalnızca Origin platformunda olan bir oyundu. Tıpkı formda Saboteur’ da görüntülenmiş gelgelelim bunun bir test olduğu kabul ediliyor. Üçüncü işaret ise ‘Dragon Age 2’ oyununun Steam veritabanına paket olarak eklenmiş olması.

Bütün bu oyunlar uzun devirdir satışta bulunmakta. Bu yüzden Electronic Arts’ın yalnızca var olan oyunlarını Steam’e yükleneceği düşünülüyor. Bu durum birtakım oyun geliştiricilerinin Polonyalı GOG’da oyunlarını yayınlamalarına benziyor. Bahsettiğimiz oyunlar aslında her formda internetten bütün paketleriyle temin edilebilir. Bu nedenden ötürü EA’in Steam üzerinden oyunlarını daha ucuz bir fiyata sunulacağı düşünülüyor.

Bunun ne kadar gerekli olduğu tartışılır olağan ki. Kimi oyuncuların bu fikrin güzeline gideceğini varsayarak EA’e yarar sağlayacağını düşünüyoruz. En azından bir başlangıç oluşturuldu ve bunun devamı da gelebilir. Origins’te aslında var olan Multiplayer oyunlarının Steam’de de olması ilgi cazip olurdu açıkçası.


Kaynak :  Gamer

Bir önceki yazımız olan Narcos’un Oyunu Serisinden Daha Maceralı Olarak Geliyor! başlıklı makalemizde oyun ve Tur hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

Next Post

Surface Duo, 'Çok Üst Düzey' Bir Kameraya Sahip Olacak

Microsoft’un ürün yöneticisi Panos Panay, Almanya’nın Berlin kentinde bir konferansa katıldı. Konferansta konuşan Panay, Surface Duo’nun çok üst ...
EA Yeni Oyunlarla Steam’e Geri Mi Dönecek?
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial