Cümlelerdeki Hataları Bulan Türkçeyaz.com ile Tanışın

1Kere

Türkçe akıllı yazım denetleyicisi olan Türkçeyaz.com, yaklaşık yedi aylık kapsamlı bir çalışmanın sonucunda hayata geçirildi. Ertuğrul Çetin …

akıllı yazım denetleyicisi olan Türkçeyaz.com, yaklaşık yedi aylık kapsamlı bir çalışmanın sonucunda hayata geçirildi. Ertuğrul Çetin tarafından geliştirilen hizmet, İngilizce cümlelerdeki yazım hatalarını bulan Grammarly uygulaması ile benzer bir yaklaşıma sahip. 

Yapay zeka algoritması ile güçlendirilen Türkçeyaz.com, kullanıcı dostu bir arayüzle geliyor. yalnızca kurduğunuz cümlelerdeki hataları bulmanıza yardımcı olmuyor. Aynı zamanda noktalama işaretlerini doğru kullanıp kullanmadığınız konusunda da size yol gösteriyor.

Cümlelerdeki Hataları Bulan Türkçeyaz.com ile Tanışın

Türkçeyaz.com’a girdikten sonra bembeyaz bir ekranla karşılaşıyorsunuz. Buradaki yere herhangi bir cümle yazdıktan sonra, hemen sağ tarafta paragraf, kelime ve karakter sayılarını göreceksiniz. Ardından hemen üstte bulunan yeşil renkteki ‘Denetle’ tuşuna basarak, cümlenizde ne kadar yazım yanlışı olduğu görebilirsiniz. 

Sizlere farklı kelime önerileri de sunan Türkçeyaz.com, tek seferde 1000 karakterli bir metnin denetimini yapmanıza izin veriyor. Platformda herhangi bir reklam yok. Bu da kullanıcı deneyimini önemli ölçüde iyileştiren bir faktör.

Şu an için herhangi bir gelir modeline sahip olmayan Türkçeyaz.com, yakın zaman sonra kullanıcılara çok daha spesifik özellikler sunan ücretli bir üyelik modeli çıkarmaya hazırlanıyor. Türkçeyaz.com’a buradaki bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kaynak : Webtekno

Bir önceki yazımız olan YouTube, Queen Grubunun Efsanevi Şarkılarına Klip Hazırladı başlıklı makalemizde Grubun hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

Next Post

Sony'ye Göre PlayStation 5, 'Dünyanın En Hızlı Oyun Konsolu'

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, bir süredir yeni oyun konsolu PlayStation 5 ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Şirket yakın bir geçmişte ...
Cümlelerdeki Hataları Bulan Türkçeyaz.com ile Tanışın
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial