Çinli 46 uygulama Play Store’dan “kayboldu”

1Kere

Google, geçtiğimiz hafta Çinli mobil geliştirici iHandy’nin en az 46 uygulamasını sessiz bir şekilde Play Store’dan kaldırdı. İnternet devi …

, geçtiğimiz hafta Çinli mobil geliştirici iHandy‘nin en az 46 uygulamasını sessiz bir şekilde Play Store’dan kaldırdı. İnternet devi, milyonlarca kez indirilmiş olan selfie, güvenlik, antivirüs, klavye, horoskop, emoji ve sağlık uygulamalarını marketinden kaldırırken, iHandy’nin sekiz uygulaması Google Play Store’daki yerlerini koruyor.

Kaldırılan uygulamaların neden kaldırıldığı ise henüz belli değil ve ne Google, ne de iHandy konu hakkında yorum yapmış değil. Bir iHandy yöneticisi, Buzzfeed’e Google’ın davranışının beklenmedik olduğunu ve iHandy’nin bu kararın sebebini merak ettiğini söyledi.

Google, daha önce de başka Çinli geliştiricilerin uygulamalarını Play Store’dan kaldırmıştı. En son kaldırma ise, Çin’in teknoloji geliştiricilerinin çalışma yöntemleri hakkında daha fazla endişeye yol açabilir.

2008 yılında kurulan iHandy, ’nın en büyük mobil uygulama geliştiricilerinden biri olarak kabul ediliyor ve 2016 yılında Silikon Vadisi’nde bir ekip kurmuştu.

Bir önceki yazımız olan ABD'de 4,9 Milyon Kişiyi Etkileyen Kritik Güvenlik Açığı başlıklı makalemizde Güvenlik ve İnternet hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

Next Post

Twitch, Yayıncıların Sayfalarını Yeniliyor

Twitch, YouTube tarzı bir kanal fragmanı, yayın programları ve daha birçok ayrıntı dahil olmak üzere potansiyel izleyicilere daha fazla bilgi ...
Çinli 46 uygulama Play Store'dan "kayboldu"
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial