AMD’nin Orta Sınıf Yeni Ekran Kartı Radeon RX 5500 Duyuruldu

1Kere

Son dönemlerde yıldızı iyiden iyiye parlayan AMD, hem işlemci hem de ekran kartı konusunda pek çok oyunsever tarafından tercih ediliyor. Şimdi …

Son dönemlerde yıldızı iyiden iyiye parlayan , hem işlemci hem de konusunda pek çok oyunsever tarafından tercih ediliyor. Şimdi ise AMD, orta sınıf yeni modeli “Radeon RX 5500″ü duyurdu. Birkaç haftadır söylentilerin odağında olan Radeon RX 5500, AMD tarafından yapılan açıklamalarla resmiyet kazanmış oldu.

AMD'nin yeni ekran kartı Radeon RX 5500, 7 nm'lik Navi mimarisine sahip. Radeon RX 5500 ayrıca 8 GB GDDR6 bellekle de destekleniyor. Normal koşullarda AMD'nin Radeon RX 580 modeline eş değer olarak görülen Radeon RX 5500, sahip olduğu yeni teknoloji sayesinde Radeon RX 580'e oranla daha yüksek performans sunuyor.

AMD'nin Orta Sınıf Yeni Ekran Kartı Radeon RX 5500 Duyuruldu

AMD tarafından yapılan açıklamalara göre Radeon RX 5500'ün üç farklı versiyonu olacak. Bunlardan bir tanesi Radeon RX 5500M olacak ve bu versiyon, çok büyük bir ihtimalle dizüstü bilgisayarlarda kullanılacak. İkinci versiyon ise modelin genel ismini almış durumda ve Radeon RX 5500 olarak karşımıza çıkıyor. Radeon RX 5500'ün bir üst versiyonu ise Radeon RX 5500 XT olarak isimlendirilmiş durumda. 

AMD, yeni ekran kartının ne zaman piyasaya sürüleceğini ve fiyatının ne olacağını da açıklamadı. Ancak AMD, bu ekran kartı modellerinin çok da gecikmeyeceğini ve kısa bir süre sonra piyasaya sürüleceğini söyledi. AMD'nin yeni ürünlerini tanıtmasıyla birlikte bu ekran kartının frekans hızlarını, bellek miktarlarını (ki çok büyük bir ihtimalle 4 GB ve 8 GB'lik opsiyonlar olacak) ve fiyatını öğrenmiş olacağız.

Kaynak : Webtekno

Bir önceki yazımız olan Sıfır Çerçeveli Samsung QLED TV'ler CES 2020'de Tanıtılacak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

Next Post

GoDady Gibi Sitelerden Alan Adı Almak Mantıklı mı?

Bir internet sitesini arsa olarak düşünelim. O arsanın değerini belirleyen şey nasıl konumu ve çevresindeki yerleşim durumuysa, siteler için de ...
AMD'nin Orta Sınıf Yeni Ekran Kartı Radeon RX 5500 Duyuruldu
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial