ABD, Telegram’ın Kripto Para Planlarına Engel Koydu

1Kere

Kendi kripto parasını çıkarmak isteyen Telegram’ın planları, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından …

Kendi kripto parasını çıkarmak isteyen Telegram’ın planları, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu () suya düşürüldü. Komisyon, Telegram’ın kripto birimi ’ın satışını ülke çapında engelleyen bir dava açtı ve aleyhine geçici bir sınırlama emri çıkarttı.

Komisyondaki yetkililere göre Telegram, çapından 171 müşteriye toplamda 2,9 milyar Gram sattı. Şirket, bu satışlardan 1,7 milyar dolar kazandı. alınan Gram’ların 1 milyarı ABD’li müşteriler tarafından alındı.

ABD, Telegram'ın Kripto Para Planlarına Engel Koydu

Komisyonun açıklamasına göre Telegram, Gram’ları menkul kıymet olarak gördüğünden şirket 1933 Menkul Kıymetler Yasası’nı ihlal etmekle suçlanıyor. Bu sınırlamanın Gram’ın çıkışını nasıl etkileyeceği ise bilinmiyor. Eski SEC avukatı Zachary Fallon’ın Bloomberg’e verdiği röportaja göre bu, şirketin diğer ülkelerde kripto para satabilmesini zor hale getirebilir.

Getirilen kısıtlama paranın ABD dışına çıkmasını engellemese bile yine de şirket için büyük sorunlar yaratabilir. Ağustos ayında New York Times tarafından yapılan bir haber, Telegram’a yatırım yapan yatırımcılara şirket tarafından 31 Ekim’e kadar Gram teslimi yapacağının ya da parayı iade edeceğinin sözü verildi. Getirilen sınırlamayla ilgili konuşan SEC yetkilisi Stephanie Avakian’ın sözleri şu şekilde oldu:

Bugün aldığımız acil müdahele kararı, yasadışı olarak satıldığını düşündüğümüz parayla Telegram’ın ABD pazarına girişini engellemek için verildi. Ayrıca sanıkların yatırımcılara Gram ve Telegram’ın iş operasyonları, finansal durumu, risk faktörleri ve menkul kıymet yasalarının gerektirdiği yönteme ilişkin bilgi sağlamadığını düşünüyoruz.

SEC tarafından yapılan açıklamada ayrıca ilginç bir cümle kullanıldı. SEC, şirketlerin federal menkul kıymetler yasasını yalnızca ürünlerini kripto para birimi veya dijital token olarak sınıflandırarak atlatamayacaklarını belirtti.

En Güncel Haberler
  1. Apple, Fortnite Sezon 11’den Bazı Bilgileri Ortaya Çıkardı

  2. Apple’da Çalışmak İsteyenler İçin Apple’ın En Çok Çalışan Aldığı…

  3. HTC Vive Cosmos Türkiye’ye Geliyor: İşte Fiyatı ve Çıkış Tarihi

  4. Apple, macOS Catalina 10.15.1’in Geliştirici Betasını Yayınladı:…

  5. Riot Games, LoL Yayıncılarının ‘Hassas Konulardan’ Kaçınmalarını…

  6. Realme X2 Pro’nun 0’dan 100’e 30 Dakikada Şarj Olduğunu Gösteren…

  7. Dünyanın En Büyük Uçağını Üreten Stratolaunch, Gizemli Bir Şirket…

  8. Samsung Galaxy Note10’un Bütçe Dostu Modeli Ortaya Çıktı

  9. Uzayda Yürüyen İlk İnsan Olan Alexei Leonov Hayatını Kaybetti

  10. Hellcat Motorla Adeta Canavara Dönüşen Dodge Durango (Video)

Kaynak : Webtekno

Bir önceki yazımız olan Bitcoin 8 bin doların altına geriledi başlıklı makalemizde bitcoin, btc ve satoshi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

Next Post

Metacritic Puanlarına Göre Blizzard'ın En İyi 10 Oyunu

Günümüz bilgisayar ve konsol oyun dünyasının en büyük şirketlerinden bir tanesi olan Blizzard; Overwatch, World of Warcraft ve Starcraft gibi ...
ABD, Telegram'ın Kripto Para Planlarına Engel Koydu
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial